# Prezident - koho budete volit?  VYŘEŠENO

Zaujala vás nějaká aktuální událost? Napište nám o ní, proberte ji s ostatními...

Moderátor: Moderátoři*

# Prezident - koho budete volit?  VYŘEŠENO

Odeslatod Peťa » 01 Kvě 2012 12:43

Využijete možnosti volit prezidenta? A pokud ano koho budete volit? Můj názor na věc je takový:

Tomio Okamura - nevadil by mi jeho původ v Japonsku, ale po zhlédnutí reportáže v pořadu Reportéři ČT, ze které plyne, že našemu státu neplatí téměř žádné daně, zcela ztratil moji důvěru.

Karel Schwarzenberg - myslím, že je to rozumný a vzdělaný člověk, kterého bych si ve funkci prezidenta uměl představit. Bohužel už je poměrně dost starý a byl bych nerad kdyby nám prezident umřel ve funkčním období.

Karel Gott - snad má dost rozumu na to, aby nekandidoval.

Miloš Zeman - nic proti němu nemám a myslím, že to byla (a asi stále je) výrazná osobnost. Ale jestli by to nebyla trochu recese, zvolit si Zemana za prezidenta.

Jan Švejnar - pro mě jedna ze dvou možností koho volit. Myslím, že by byl dobrým prezidentem, který by nám určitě nedělal ostudu.

Jan Fišer - Je pro mě druhou možností, koho volit. Na rozdíl od Jana Švejnara se nám už poměrně dobře osvědčil v úřednické vládě.

O žádných dalších lidech, kteří se patrně "bitvy" o funkci prezidenta zúčastní nevím, ale určitě se seznam ještě rozroste. Já při volbě budu brát v úvahu také to jestli je kandidát dosazen nějakou politickou stranou nebo ne.
Peťa
úroveň 2
úroveň 2

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Arcade rekordy: 1
Pohlaví: Muž

google adsense
Google

Re: Prezident - koho budete volit?

Odeslatod rooten » 01 Kvě 2012 14:52

Z těhle pěti kandidátů bych nevybral ani jednoho, nejspíš si počkám na druhý kolo a potom zvolim "menší zlo", ale třeba se tam ještě někdo objeví ...
rooten
nováček

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Odeslatod Romaine » 01 Kvě 2012 18:15

Pokud by do toho Gott šel (a vzhledem k té nevkusné reklamě bych tomu věřila) a ještě ke všemu ho lidi zvolili, tak se odtud fakt stěhuju, protože to už by byl vrchol!!! Zpěvák prezidentem! Ne to fakt ne!

Schwarzenberg - fakt starej a bohužel poslouchat jeho projevy by bylo dost náročné. Přece jen prezident by měl nějak vystupovat.

Okamura - jeho názory většinou respektuji, ale těžko říct, přece jen je to dost jiný post a chtělo by to nejprve pár let v politice, aby se ukázal. Vše by mělo jít od spoda nahoru, ne hned na nejvyšší post.

Švejnar - prosím proč? Protože tu x let nebyl, pak se vrátil a hned chtěl být prezidentem? No, dobrej důvod. A co za tu dobu, co se prezidentem nestal dokázal, aby nám ukázal, že o to opravdu stojí? Jen loutka, co doufá, že bez námahy dosáhne na nejvyšší stupeň! Měl tolik let od své kandidatury se pořádně veřejně zapojit, aby ukázal, že za to stojí.

Zeman - taky už není nejmladší, ale z těch 5 je asi nejvhodnější. A to nejsem levicový volič. Ale stejně by to chtělo mladší krev.

BTW k tomu Fišerovi. Nevím, co si furt pochvalují všichni úřednickou vládu. Je známé, že kdo nic nedělá tak nic nezkazí! Kdyby oni museli něco dělat, tak už lidi tak nadšení nejsou, ale protože jen čekali až se toho ujme někdo jinej tak pohoda. Ale odměnami taky nešetřili! Sám Fišer hned dosadil svého syna na důležitý post - bezdůvodně. Ne že by mi Fišer až tak vadil, jen ale aby si ho lidi nestavěli na piedestal až moc.

Jinak ve hře byla Němcová. Myslím, že to by nám prospělo, mít tam mladou ženskou. Ale u nás nikdy ženská neprojde.

Uvidíme, jací budou kandidáti ve skutečnosti.
"That you know my name, doesn't know that you know me!"

*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!
Romaine
úroveň 2.5
úroveň 2.5

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Obrázky: 2
Pohlaví: Žena

Odeslatod slim1963 » 01 Kvě 2012 18:52

Souhlasím s Romain.Hlavně v s tím Švejnarem a Fišerem.Švejnar..škoda mluvit.Nechápu /tedy chápu :D /jak se vůbec, proboha, dostal tak dopředu.No a Fišer .To už je úplně na palici.Vždyť co kdy dokázal kromě toho, že byl v úřednické,čti:dosazené/vládě, která jen překlenovala určité období.Nikdo ho předtím neznal, pak dostal trafiku a kdyby ho nenavrhovali na prezidenta tak zmizí v propadlišti dějin.
Myslel jsem si na Němcovou ale...Snad se objeví ještě nějací jiníkandidáti.Ikdyž s pravomocemi jaké u nás prezident m,á jde stejně o h***o :D Je to jen ten cukr davu. :!:
slim1963
úroveň 1
úroveň 1

Věrnost fóru:

Odeslatod Peťa » 01 Kvě 2012 19:07

Se mi zdá, že na všech vidíte jen to špatné :) Jakou tedy máte představu o "ideálním" prezidentovi? Jaké by měl mít parametry, nebo vás napadá přímo nějaké jméno?
Peťa
úroveň 2
úroveň 2

Věrnost fóru:

Arcade rekordy: 1

Odeslatod Romaine » 01 Kvě 2012 19:14

No, tak on by ten Fišer nemusel být špatnej, teoreticky. Ale je fakt, že se taky nijak zvlášť neprojevoval. I když mi přijde trochu úlisnej. Ale nechci aby furt lidi tu slavnou úřednickou vládu opěvovali a to bezdůvodně.

Je pravda, že prezident nemá moc pravomocí, ale jak by nás Gott jako prezentoval světu? Na takovém postu má být člověk, co jednak rozumí politice a jednak má za sebou nějakou práci zde. Takže výběr bude těžký. Uvidíme, kdo bude ve finále na výběr.

Romaine
úroveň 2.5
úroveň 2.5

Věrnost fóru:

Odeslatod slim1963 » 01 Kvě 2012 21:00

Já netvrdím, že je Fišer nebo Švejnar špatný.Ovšem takových je,proč zrovna oni?Čím se zasloužili?Kdo je dříve znal,čím se liší od ostatních?A opravdu mě nikdo nenapadá.Když tu byl Havel/ikdyž mám hromadu věcí co mi na něm vadilo/tak to bylo jednodušší.Ale tady není ani ta tradice,ani ti lidé :shock: To už fakt/když není ta Němocová/,tak, ač pravičák taky jak poleno,tak z těch co se nabízí ten ZEMAN /:oops: :oops:/ je asi nejlepší.Možná Schwarzenberg,kdyby bylo druhé kolo a on tam postoupil.
slim1963
úroveň 1
úroveň 1

Věrnost fóru:

Odeslatod večerníček » 08 Kvě 2012 09:46

Milý kolego,
je dost smutné, že zatracujete člověka po shlédnutí jedné reportáže. Nejde jen o Tomia - kontinuálně tu média buď vychvalují nebo zatracují osobnosti bez ohledu na skutečnos a jejich kvalitu. A dokážou i nevinné totálně zničit.
Pokud jde o Tomia odvádí rok co rok na daních miliony a samozřejmě za celou dobu, co podniká či vede firmu neměl žádný - opakuji žádný problém s finančním úřadem - rRportéři lidem podsunuli formální pochybení jedné z účetních jako důkaz tomiovy nevěrohodnosti - jak vidět je to podlé ale účinné.
Jedna z firem - Miki travel - kde je podle Reportérů Tomio pouhý zaměstnanec (opět lež) totiž neposílala kopie účetních závěrek na rejstříkový soud. Samotné závěrky a účatnictví je samozřejmě v pořádku - jenže vysvětlujte to blbci nebo někomu, kdo to prostě slyšet nechce.
Mějte se fajn
jarda večerníček
večerníček

Prezident - nevolit

Odeslatod host » 08 Kvě 2012 10:42

je uplne jedno kdo tam bude.protoze je to jen loutka bez pravomoci ... :P
host

Odeslatod Romaine » 08 Kvě 2012 12:05

Jedno to není. Protože spoustě lidem se nelíbí, jak Klaus reprezentuje ČR, třeba průšvih s perem. A teď je možnost ovlivnit aspoň to, kdo tam bude. Ale jak by asi ČR reprezentoval takovej zpěvák, co každou svou řeč začíná slovy "To jsem ale opravdu nečekal..." apod.

Romaine
úroveň 2.5
úroveň 2.5

Věrnost fóru:

Zpět na *AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI*