# Jakou práci v oboru elektro zvolit?

Je práce vaším koníčkem? Co všechno jste v životě dělali a co byste ještě dělat chtěli...

Moderátor: Moderátoři*

# Jakou práci v oboru elektro zvolit?

Odeslatod Peťa » 04 Úno 2012 15:39

Ahoj,

studuji střední školu, obor silnoproudá elektrotechnika. Ještě je na to celkem čas, ale už se trochu poohlížím po různých zaměstnáních. Určitě bych chtěl dělat silnoproud, takže žádný opravář nápojových automatů, ručního nářadí atd. :D Co byste si vy vybrali za pozici v silnoproudé elektrotechnice, nebo máte přímo osobní zkušenosti s oborem? Je jasný, že si můžu projít servery jako je prace.cz a další, to jsem udělal, ale zajímaly by mě i názory konkrétních lidí - tedy vás. Ve hře je také stále VŠ elektro zaměření.
Peťa
úroveň 2
úroveň 2

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Arcade rekordy: 1
Pohlaví: Muž

google adsense
Google

Re: Jakou práci v oboru elektro zvolit?

Odeslatod Romaine » 04 Úno 2012 22:52

Asi nejlepší je využít k zjišťování toho, co by tě bavilo školní praxi - pokud tě nějaká čeká. Jít na VŠ by se určitě hodilo. Pokud si nejsi jistý, jestli chceš dál studovat, tak je možné se přihlásit na kombinované studium na VŠ a u toho si přivydělávat a získat praxi (do 26 let při kombinované formě na VŠ stát platí za tebe ZP, ale bacha nejsi student - na MHD apod.). Zkus si pozjišťovat. Jinak pokud VŠ tak něco, co ti rozšíří pracovní možnosti.
"That you know my name, doesn't know that you know me!"

*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!
Romaine
úroveň 2.5
úroveň 2.5

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Obrázky: 2
Pohlaví: Žena

Odeslatod latest » 07 Úno 2012 15:17

Bude to znít asi jako klišé, ale pokud zvažuješ VŠ, jdi do toho! Mě tohle sice taky vštěpovali do hlavy, ale asi málo, protože jsem na VŠ nešel a dnes toho celkem lituju :problem: Ne snad, že by VŠ nešla udělat dodatečně, ale se zaměstnáním dohromady je to už celkem komplikace a nasazení na 200%.

A co v oboru elektro? Těžko soudit, na solární elektrárnu je už asi pozdě (a vyžaduje hodně peněz do začátku) - pokud bys chtěl docela rychle vydělané peníze, můžeš vyrazit na nějaké servisní práce do zahraničí. Seš asi ještě bez závazků, můžeš vydělat za krátkou dobu hodně peněz. ;-)
latest
latest
úroveň 2.5
úroveň 2.5

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Obrázky: 1
Arcade rekordy: 40
Blog: Zobrazit články (3)

Odeslatod Peťa » 09 Úno 2012 01:07

Díky za názory. O VŠ mě přesvědčovat nemusíte, chtěl bych to aspoň zkusit. Zde bych rád řešil, co dělat když VŠ nevyjde. Práce na nějakých montážích v zahraničí by nebyla špatná. Jeden pán co u náš přednášel o větrných elektrárnách říkal, že když je potřeba opravit nějaké čidlo na ocasu, přijede opravář z Německa, dělá to 2 dny a stojí to 300 tisíc :lol: Z toho ten opravář může mít tak 80 až 100 tisíc, ale to je teda extrémní příklad. Jinak by také nemusel být špatná práce u ČEZu.
Peťa
úroveň 2
úroveň 2

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Arcade rekordy: 1

Odeslatod Romaine » 09 Úno 2012 11:18

Hlavně nezapomeň, že dostat se do nějaké lukrativní velké firmy není úplně jednoduché a obávám se, že to bude spíše o známostech. Ale zkusit to samozřejmě můžeš a kdyby to vyšlo, tak myslím, že si stěžovat nebudeš ;) Osobně teda nevím, co bys s tím, co studuješ mohl dělat, protože to neznám, ale je dobré v každém oboru si najít práci, kterou nebude těžké získat (pro případ, že nevyjde nic lepšího, ani ta VŠ) a co bys mohl dočasně dělat, i když nerad. Protože je lepší zůstat v oboru a dělat něco nezáživného, než dělat něco mimo obor. Pak totiž se na to dívají při ucházení o další práci.

Jinak vypadnout někam do zahraničí fakt doporučuji, pokud ti nic nebrání. Jednak se zlepšíš v cizím jazyku, vyděláš si a získáš dost zkušeností nejen pracovních, ale i do života ;)
"That you know my name, doesn't know that you know me!"

*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!
Romaine
úroveň 2.5
úroveň 2.5

Věrnost fóru:

Obrázky: 2
Pohlaví: Žena

Zpět na Kariéra