# zámečnictví

Je práce vaším koníčkem? Co všechno jste v životě dělali a co byste ještě dělat chtěli...

Moderátor: Moderátoři*

# zámečnictví

Odeslatod zardag22 » 25 Led 2011 20:32

:roll: potřebuju vědět jak mám vytáhnout závitník o průměru 3 z hliníkové stěny o tlouštce 5mm.děkuji za odpověd.

//Ltb: druhý příspěvek vložen do tohoto původního...
pokračování ke zprávě o závitníku.má PU bez dotčení.
zardag22
nováček

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Pohlaví: Žena

google adsense
Google

Re: zámečnictví

Odeslatod Romaine » 25 Led 2011 20:42

Smaž to druhé téma a příspěvek vlož sem přes ODPOVĚDĚT! Díky.
"That you know my name, doesn't know that you know me!"

*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!
Romaine
úroveň 2.5
úroveň 2.5

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Obrázky: 2
Pohlaví: Žena

Odeslatod Marfy » 29 Led 2011 17:47

Stejně jako u železa.Vazmeš důlčík a postupně ho klepáním otáčíš v opačném směru než jsi ho tam vyřezával.
Marfy
nováček

Věrnost fóru:

Pohlaví: Muž

Odeslatod BlueSpirit » 31 Led 2011 02:12

Myšleno dobře, ale možná neproveditelné. Vyvrtej vedle díru 4-5mm a vydloubni to. Pak to zamaskuješ.
BlueSpirit
úroveň 1
úroveň 1

Věrnost fóru:

Odeslatod slim1963 » 04 Úno 2011 22:58

U závitníku je to způsobem co psal marfy takřka nemožné i v oceli ,tím méně v hliníku.Závitník se rozbije a poškodí závit.Existují na to buď speciální vytahovače nebo vrtáky,ale je to dost drahé a asi to budeš těžko kupovat.Pokud je to zalomené v nějaké dražší věci,kterou potřebuješ zachovat neporušenou, bylo by nejlepší přes nějakého známého si to nechat vyerodovat.Tj.pomocí elektrody ti to vypálí ven.Ovšem asi jen přes toho známého.Nevím přesně cenu,musel bych se zepta v práci.asi dvakrát jsem si to nechal dělat,ovšem mě to stálo jen flašku. :D
Ještě posílám obrázek toho vytahovače.
Attachments
Schránka01.jpg
slim1963
úroveň 1
úroveň 1

Věrnost fóru:

Odeslatod slim1963 » 10 Úno 2011 21:54

Tak jsem se konečně zeptal kolik by byla oficiální cena za za to hloubení/erodování/ a jak kde ,ale pohybuje se to kolem 1000kč za hodinu a např.závitník je do 15minut,takže těch 250kč.Ovšem,většinou se takový maličkosti domluví neoficielně. :D Tj.ten závitník za stovku.
slim1963
úroveň 1
úroveň 1

Věrnost fóru:

Zpět na Kariéra